LOKALIZACJA PĘKNIĘTEJ RURY

LOKALIZACJA PĘKNIĘTEJ RURY 1024 576 admin2

Lokalizacje Pękniętej Rury Wodnej 7 dni w tygodniu.

 Wykrywanie wycieków i trasowanie rur

Firma ŚWIAT INSTALACJI oferuje wykrywanie przecieków na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Bardzo często klienci uważają że wykrycie  przecieków na instalacji wodnej czy to centralnego ogrzewania bądź kanalizacji nie należy do skomplikowanych czynności, ponieważ wystarczy skuć czy wykopać w miejscu, z którego woda cieknie.  Nic bardziej mylnego ponieważ woda może wydostawać się zupełnie innym miejscem niż  z którego faktycznie wycieka – wypływa. Dokładne zlokalizowanie potencjalnej nieszczelności wycieku  możliwe jest tylko przy użyciu  profesjonalnego sprzętu, którym będzie operowała osoba z odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. ŚWIAT INSTALACJI posiada w swoich zapleczach zarówno pracowników, którzy są najlepszymi fachowcami na rynku, jak i odpowiednie narzędzie pozwalające usunąć usterkę z różnego rodzaju instalacji.

Co zyskujesz Z NAMI ?

 • Czas, który tracisz na domysły i  odkrywki w złym miejscu.
 • Pieniądze które musisz wydać na fachowców którzy rozkładają ręce.
 • Mniejszą ilość straconej wody.

 

Metody wykrywania wycieków wody

Próba szczelności instalacji

-polega na odłączeniu armatury zabezpieczającej bądź takiej która może ulec uszkodzeniu. Badanie dzieli się na dwa etapy: początkowe i główne (które wykonujemy zaraz po pozytywnie zakończonym badaniu początkowym).

Badanie początkowe polega na podniesieniu ciśnienia do wartości próbnej a następnie trzy razy co 10 minut do tej samej wartości. Następnie obserwuje się instalację przez pół godziny. Próba zakończona jest pozytywnie, jeśli wystąpi brak przecieków i roszenia a spadek ciśnienia nie przekroczy 0,2 bara.

W czasie próby należy utrzymywać stałą temperaturę, ponieważ może to wpłynąć na wynik końcowy (zmiana ciśnienia).Po przeprowadzonym badaniu sporządzamy protokół badania z określeniem wartości ciśnienia próbnego i wynikiem badania.

Badanie termowizyjne – termowizja

Badanie wykonujemy kamerami firmy Fluke i Testo. Kamera termowizyjna natychmiast pokazuje wady budowlane oraz miejsca utraty ciepła, czyniąc z niezrównaną dokładnością. Badania termowizyjne pozwalają nam udokumentować i zobaczyć uszkodzenia, naprawy czy prace izolacyjne na obiekcie. Służą także do lokalizowania przebiegu instalacji wodnych które są zabudowane, czy też miejsc o zwiększonej wilgotności, które mogą być przyczyną powstawania grzybów i pleśni. Badanie termowizyjne może nam pomóc w ocenie poprawności wykonania montażu stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji kominowej czy nawet stanu technicznego całej nieruchomości np. przed jej kupnem.

Zalety badań termowizyjnych:

 • Wynik badania otrzymujemy natychmiast
 • Badanie jest bezinwazyjne – nie niszczymy badanych obszarów, nie musimy naruszać ich struktury
 • wcześniejsze diagnozowanie zagrożeń niż będą one zauważalne przez użytkownika (wilgoć, zagrzybienie)
 • szczegółowe pokazanie stanu technicznego instalacji, budynku

Metoda akustyczna –  geofon  

Geofon służy do wykrywania wycieków powstałych w rurociągach wody pitnej. Znajduje on także zastosowanie w innych typach rurociągów np. tradycyjne sieci ciepłownicze, pod warunkiem że dane medium wydostaje się z rury pod wpływem ciśnienia i powstający w ten sposób szum przenoszony jest na powierzchnię gruntu. Geofon wykrywa obszar wycieku, jak również punktowo lokalizauje miejsce uszkodzonej rury.

Technologia analizy rozpoznaje szum otoczenia i pozwala tym samym na odróżnienie go od szumu spowodowanego wycieku. Metoda ta polega na nasłuchiwaniu dźwięków wycieku z instalacji przy pomocy urządzenia nasłuchowego. Zestaw nasłuchowy składa się  z bardzo czułego mikrofonu, słuchawek oraz jednostki centralnej, w której następuje cyfrowa analiza częstotliwości sygnału .

 

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.