Ogniwa fotowoltaiczne wykorzystują energię promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej. To jeden z najnowocześniejszych sposobów na produkcję energii elektrycznej i jednoczesne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Ogniwa fotowoltaiczne to łatwe w montażu urządzenia, które mogą dostarczać energię elektryczną przez cały rok.

Panele fotowoltaiczne to urządzenie zbudowane z płytek krzemowych, których celem jest przekształcenie energii słonecznej w energię elektryczną. Panel zbudowany jest z połączonych ze sobą, ogniw fotowoltaicznych a następnie zalaminowanych folią w celach ochronnych, całość montowana jest w aluminiową ramę . Od spodu panela wmontowana jest puszka przyłączeniowa  z kablami i złączkami.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Rozróżniamy kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych, najpopularniejszymi to:

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Monokrystaliczne – ogniwa wykonane z jednego kryształu krzemu. Ogniwa monokrystaliczne rozpoznać można po ściętych narożnikach. Mają one dużą sprawność (17-20%) oraz wysoką cenę.

 

Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne

Polikrystaliczne – ogniwa składające się z wielu kryształów krzemu. Ogniwa polikrystaliczne posiadają charakterystyczną powierzchnię, która ukazuje ich strukturę wewnętrzną. Sprawność paneli waha się między 14 a 18% a cena jest adekwatna do wydajności.

 

Panele fotowoltaiczne amorficzne

Amorficzne  – powstają z bezpostaciowego krzemu. Ich zaletą jest duża elastyczność, dzięki czemu zintegrowane są z budynkami np., jako fasady bądź balustrady. Cechują się niską sprawnością nieprzekraczającą 10% oraz adekwatnie niższą ceną.

Oferujemy kompleksowy montaż odnawialnych źródeł energii opartych na  instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw. Dobieramy całość instalacji włącznie z ogrzewaniem pod każdy budynek, zapewniając bilans energetyczny na najniższym poziomie.

W naszej ofercie jesteśmy w stanie zapewnić również atrakcyjne finansowanie za pomocą kredytu preferencyjnego na szczególnych warunkach.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania chętnie na nie odpowiemy!