Pompa ciepła to urządzenie, które ma zapewnić niskie koszty ogrzewania. Pompy odbierają ciepło z otoczenia – gruntu, wody lub powietrza – i dostarczają je do instalacji c.o. i c.w.u., ogrzewając wodę, albo do instalacji wentylacyjnej, ogrzewając powietrze nawiewane do pomieszczeń. Dla użytkowników najważniejszą zaletą pomp są niskie koszty eksploatacji – jeśli wydamy więcej na inwestycję, oszczędzimy na wydatkach za ogrzewanie.

 

 

Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła zapewnia komfort termiczny użytkownika przy jednoczesnej trosce o środowisko. Urządzenia typu Pompy ciepła uzyskują energię z zewnątrz i przekazują ją do instalacji grzewczych znajdujących się w budynku. Na czym polega działanie pompy ? Ciepło zostaje pobierane z otoczenia następnie przekazywane  jest do kompresora. Ścieżka freonową trafia do skraplacza, po czym podczas  rozprężenia uzyskana energia przekazywana jest do instalacji grzewczej. Firma Instalacje wysokiej jakości pompy ciepła na terenie Łodzi i okolicznych miejscowości takich jak m.in.: Sieradz, Andrespol, Brzeziny, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Pabianice, Rzgów czy Tuszyn.

 

Pompy ciepła dobra alternatywa ogrzewania budynku.

Pompy ciepła to zespoły urządzeń działających w oparciu o dostarczoną energię zewnętrzną. Energia może pochodzić z trzech źródeł: gruntu, wody i powietrza. Ogrzewanie wprawdzie generuje zużycie energii elektrycznej, jednak odbywa się to w połączeniu z darmową energią z  odnawialnych źródeł ciepła. W praktyce zużycie energii przekłada się na minimalne dobowe zużycie prądu, uzależnione od powierzchni grzewczej obiektu . Wybierając pompę ciepła przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Rodzaje pomp ciepła

 

Pompy ciepła powietrze/woda są w naszej ocenie najkorzystniejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o koszty  z całą inwestycją. Powietrze możemy wykorzystać bez większych nakładów do samego procesu wymiany ciepła . Pompy ciepła powietrze/woda pod względem wydajności nie ustępują gruntowym pompom.

 

Gruntowe pompy ciepła (glikol/woda) pobierają ciepło nagromadzone w ziemi i oddają je wodzie znajdującej się w instalacji grzewczej. Podczas okresu grzewczego temperatura kolektora gruntowego poziomego sięga od 3 do 5 °C, a gdy mamy wymiennik  pionowymi, jest jeszcze wyższa. Pompy ciepła glikol – woda ze względu na stałe temperatury dolnego źródła normują koszty energii na stałym poziomie.

 

Gruntowe pompy (woda/woda) woda gruntowa magazynuje energię słoneczną Parametry wodne są doskonałym źródłem ciepła dla pompy ciepła. Temperatura wody gruntowej waha się od 7 do 12 °C.  Celem użytkowania pompy ciepła z wymiennikiem woda – woda  przygotowuje się dwie studnie: studnie czerpną  i studnie zrzutową,. Muszą być oddalone od siebie o 10 – 15 metrów.

 

Pompy ciepła to inteligentne urządzenia, które dzięki odnawialnym źródłom energii i nowoczesnym rozwiązaniom  umożliwiają montaż w nowych budynkach oraz obiektach poddawanych modernizacji. Jeżeli zainteresowała Cię oferta  pomp ciepła, zachęcamy do kontaktu.

 

Montujemy pompy ciepła na terenie Łodzi oraz okolicznych miejscowości.