Świat Instalacji

Często spotykamy się z problemem zawilgocenia budynku i wykwitów na ścianie. Klienci zgłaszają nam potrzebę odnalezienia wycieku w momencie kiedy odsuwają meble, szafy, czy komody za którymi widnieje pleśń, czasem spuchnięta farba a czasami odpadający tynk ze ściany. Takie zjawisko często spowodowane jest nieszczelnością instalacji kanalizacyjnej bądź nieszczelnością odpływów liniowych a nawet zabudowanych baterii tzw. boksów. Woda penetruję kanalikami i w momencie pełnego nasycenia zaczyna wychodzić na zewnątrz. Zjawisko to objawia się najczęściej w kiedy warunki klimatyczne panujące wewnątrz pomieszczenia sprzyjają, ale o tym w następnym opisie. Skupiając nie na wyciekach kanalizacyjnych, najczęściej niestety spowodowane są przez błędy montażowe instalatorów. Kanalizacja sama w sobie jest instalacją najczęściej układem bezciśnieniowym grawitacyjnym. Jakiekolwiek spiętrzenia wodne czy zatory tworzą w nich podciśnienie i właśnie w tedy wychodzi np. brak uszczelek brak punktów stałych co w konsekwencji doprowadza do rozsunięcia się przewodów odpływowych. Drugą często spotykaną awarią są przeciw spadki instalacji, niskiej jakości materiały budowlane i źle dobrana armatura.

Jeśli borykacie się Państwo z podobnymi problemami zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy firmą która radzi sobie z różnymi problemami natury hydraulicznej i budowlanej.

Kontakt do naszego biura 509 660 215.

Czytaj także:

Świat Instalacji
Realizacje

Inspekcja TV zakładu przemysłowego

Inspekcja TV KAMEROWANIE KANALIZACJI ZAKŁADU Każda kanalizacji zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna powinna być poddana inspekcji przynajmniej raz w roku, aby stwierdzić poprawność jej wykonania