BEZWYKOPOWA RENOWACJA SIECI KANALIZACYJNYCH

ŚWIAT INSTALACJI oferuje swoim klientom usługi renowacji uszkodzonych kanałów kanalizacyjnych: pionów kanalizacyjnych, poziomów, przykanalików, czy studni rewizyjnych. Wykonujemy kompleksowe prace renowacyjne przy użyciu metod bezwykopowych na terenie całej Polski. Nasza oferta skierowana jest do osób prywatnych oraz firm wykonawczych zajmującą się budowaniem sieci zewnętrzych. Pomagamy w sytuacja kiedy okazuje się,  że użytkowana instalacji kanalizacyjna uległa mechanicznemu uszkodzeniu bądź występują błędy montażowe. Wprowadziliśmy kilka metod bezwykopowej renowacji kanalizacji  takie jak:

  • brush coating
  • metoda pakerów

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług.

Wykonujemy renowację kanalizacji - przyłączy kanałów do budynków metodą "pakerów" czyli krótkich rękawów.
Działamy w całej Polsce.

Wykonujemy uszczelnienia rur kanalizacyjnych oraz pionów żeliwnych metodą powlekania przewodów żywicą epoksydową . Usługi wykonujemy w domach, mieszkaniach, blokach, kamienicach na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.oraz całej Polski.

Nasza specjalizacja

Skuteczne uszczelnianie   rur kanalizacji

RENOWACJA KANALIZACJI -BRUSH COATING

Metoda brush coating –  metoda powlekania rur żywicą epoksydową świetnie sprawdza się w sytuacjach kiedy stare przewody kanalizacyjne odmawiają posłuszeństwa. Głównym objawem uszkodzonej kanalizacji jest częste zapychanie się rur kanalizacyjnych, widoczne  ślady uszkodzeń poprzez wypływ nieczystości z instalacji. Wykonując renowację pionów kanalizacyjnych w technologi powlekania nie ingerujemy w ściany, posadzki czy inne zabudowy – nie wymagane są przy tym prace budowlane. Renowacje kanalizacji wykonujemy od środka, poprzez naniesienie na nią kilku warstw żywicy epoksydowej. 

RENOWACJA PUNKTOWA -METODA PAKERÓW

Pakery -metoda krótkich pakerów została zaprojektowana do napraw punktowych rurociągów np. kanalizacyjnych bądź wentylacyjnych. Ta technologia wykorzystywana jest najczęściej  do usuwania uszkodzeń na odcinkach prostych np. na skutek przecieków, pęknięć, przesunięć, rozsunięć czy korozji. Naprawa polega na wprowadzeniu nasączonego żywicą balonu -pakera owiniętego matą z włókna szklanego i żywic sylikatowych w miejsce uszkodzenia rurociągu. 

RENOWACJA PIONÓW KANALIZACYJNYCH

W dzisiejszych czasach technologia pozwala na zastosowanie alternatywnej formy wymiany pionów kanalizacyjnych a mianowicie ich renowacja od środka. Metody renowacji kanalizacji są praktycznie bezinwazyjne a co za tym idzie mało absorbujące dla mieszkańców. Dzięki zastosowaniu powlekania rur od środka przyśpieszamy prace związanych z wymianą starych pionów kanalizacyjnych.Metoda renowacji poprzez powlekanie najczęściej stosowana jest  w blokach, zakładach przemysłowych czy starych kamienicach. 

Świat Instalacji
pakery do rur
Rura-powlekana.jpg
Świat Instalacji

RENOWACJA STARYCH RUR KANALIZACJI

Metoda brush coating –  świetnie sprawdza się w sytuacjach kiedy stare przewody kanalizacyjne odmawiają posłuszeństwa. Często zaczynają się zapychać, widoczne są ślady uszkodzeń poprzez wypływ nieczystości. Nie wymagane są przy tym prace budowlane. renowacje wykonujemy od środka, poprzez naniesienie na nią kilku warstw żywicy epoksydowej. 

pakery do rur

RENOWACJA PUNKTOWA -METODA PAKERÓW

Pakery -metoda ta została zaprojektowana do napraw punktowych rurociągu. Wykorzystywane są do usuwania uszkodzeń na skutek przecieków, pęknięć, przesunięć, rozsunięć czy korozji. Naprawa polega na wprowadzeniu pakera owiniętego matą z włókna szklanego i żywic sylikatowych w miejsce uszkodzenia rurociągu.

Rura-powlekana.jpg

RENOWACJA PIONÓW KANALIZACYJNYCH

W dzisiejszych czasach technologia pozwala na zastosowanie alternatywnej formy wymiany pionów kanalizacyjnych a mianowicie ich renowacja od środka. Metody renowacji kanalizacji są praktycznie bezinwazyjne a co za tym idzie mało absorbujące dla mieszkańców. Dzięki zastosowaniu powlekania rur od środka przyśpieszamy prace związanych z wymianą starych pionów kanalizacyjnych.Metoda renowacji poprzez powlekanie najczęściej stosowana jest  w blokach, zakładach przemysłowych czy starych kamienicach. 

Renowacja pionów żeliwnych

Renowacja przewodów kanalizacyjnych

Punktowe naprawy uszkodzeń kanalizacji

Wymiana pionów kanalizacyjnych bez kucia

Bezinwazyjne naprawy rur

Naprawy miejsc uszkodzeń rur

PUNKTOWE NAPRAWY SIECI KANALIZYJNYCH - PAKERY

Świat Instalacji

Wykonanie renowację kanalizacji w domach

Uszczelniamy odcinki proste w zakresie średnic od 70 do 400mm

techniki uszczelniania przewodów kanalizacyjnych

Wykonujemy renowacje kanalizacji w mieszkaniach

Wykonujemy uszczelnienia kolan i załamań przepływów instalacji 

Bezinwazyjne uszczelnianie

Wykonujemy renowację kanalizacji w terenach otwartych

Jesteśmy w stanie wykonać uszczelnienia trójników w sieciach kanalizacyjnych.

Pakery do rur - co i jak

Pakery co to takiego

Pakery naprawcze to urządzenia stworzone  do zastosowań związanych z bezinwazyjną renowacją kanałów ściekowych. Najczęstsze ich użycie stosowane jest przy naprawie uszkodzeń kanałów i rurociągów kanalizacyjnych. Przy zastosowaniu odpowiednich komponentów w postaci maty i żywicy nadają się  do usuwania uszkodzeń na skutek pęknięć, przecieków, przesunięć względem osi i korozji przewodów. W zależności od potrzeby  zastosowania pakery dzielimy na: krótkie, elastyczne, długi i kątowe, z przelotem wody i bez przelotu. 

Sposób wykonania pakera

 Naprawa przebieg i montaż pakera. Pusty paker czyli pozbawiony powietrza i ciśnienia owinięty wcześniej matą i żywicą przemieszczany jest za pomocą tyczek bądź innych technik umieszczania  bezpośrednio  w uszkodzone miejsce rurociągu. W momencie  gdy jesteśmy całkowicie pewni o poprawności ułożenia i umiejscowienia pakera we wcześnie przygotowane miejsce dostarczamy ciśnienie przewidziane do danego korka naprawczego. W czasie pompowania przyciskany jest paker do do ściany rury, żywica syntetyczna przedostaje się z maty do pęknięć i otaczającej rury, tworząc jednolitą  powierzchnię . Cały proces podlega utwardzeniu i trwa od godziny do trzech. Miejsce uszkodzenia i mata łączą się trwale zmniejszając cały przekrój o kilka milimetrów. 

o nas

Wykonujemy bezinwazyjną renowację rur od środka

  • wykonujemy naprawy bezwykopowe sieci kanalizacyjnych
  • uszczelniamy pęknięcia wzdłużne na instalacjach kanalizacyjnych
  • łączymy rozsunięte fragmenty przewodów kanalizacyjnych
  • wykonujemy renowację pionów kanalizacyjnych w blokach, kamienicach zakładach produkcyjnych

Powlekanie rur polimerami / żywicami/ - malowanie rur od środka

Powlekanie rur skąd się wywodzi

Powlekanie metodą żywicy epoksydowej- (Picote Brush Coating™ System) jest dość nową metodą stosowaną na Polskim rynku, choć w Europie stosuje się ją od wielu lat. Polega ona na nanoszeniu od wewnętrznej strony rur kanalizacyjnej powłoki, która przedłuża żywotność działania systemu kanalizacyjnego o kolejne lata.  Brush Coating  to technika która jest wygodna, szybka i nie zakłóca codziennego życia użytkownika.

Stosujemy ją w sytuacjach takich jak;

  • Nieszczelne rury w ścianach budynku
  • Punktowe uszkodzenia kanalizacji np. rysy
  • Nieszczelności układów wentylacyjnych (instalacji wentylacji  mechanicznej)
  • W sytuacji  kiedy wystają bądź brakuje uszczelek na przewodach

Jak przebiega renowacja metodą powlekania

Wykonując proces rewitalizacji pionów kanalizacyjnych wyróżniamy trzy główne etapy całego przebiegu.

Pierwszym to czyszczenie rur kanalizacyjnych. Odbywa się ono za pomocą specjalistycznego sprzętu czyszczącego od środka przewody kanalizacyjne z  osadów, rdzy i innych brudów znajdujących się na powierzchni wewnętrznej rur. W wielu przypadkach pierwszy etap zajmuje dużą cześć całego procesu dlatego, wprowadziliśmy kilka ciekawych rozwiązań technicznych, które gwarantują stuprocentową pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte a podłoże będzie nadawać się do przejścia w następną fazę procesu renowacji.

Drugim etapem jest osuszenie rewitalizowanych pionów. Przewody kanalizacyjne, na które będzie nakładana żywica epoksydowa muszą  być całkowicie suche.

I tu kolejne ważny aspekt który należy uzgodnić przed przystąpieniem do renowacji pionów kanalizacyjnych. Zawsze informujemy lokatorów czy zarząd w czasie rozmów o konieczności odcięcia wody na czas remontu. Przeprowadzaj prac konserwacyjne konieczne jest całkowite ograniczenie korzystania z przyborów sanitarnych tj. wc, umywalek, brodzika, wanny, pralki czy zlewu. Wynika to faktu że w momencie nakładania końcowej warstwy zachodzi ryzyko wypłukania materiału powlekanego i  przerwanie procesu utwardzenia. Cały proces osuszania pionów kontrolowany jest przez kamery inspekcyjne i czujniki klimatyczne.

Trzeci etap końcowy to powlekanie  – nakładanie właściwego materiału. Na wcześnie przygotowania instalację zostaje nałożona szybkoschnąca warstwa żywicy epoksydowej. Czas schnięcia to ok 2 godzin. Zakładając że powlekamy  dwoma warstwami żywicy to cały proces wstępnego utwardzenia wynosi 4 godziny a całkowite utwardzenie uzyskujemy po 12 godzinach.

Cały proces nakładania powłoki jest monitorowany przez system kamer zainstalowany na wałku roboczym dzięki czemu operator kontroluje cały proces i wie jak aplikować masę powlekaną. Na sam koniec usługi zostaje przywrócona dostawa wody do punktów czerpalnych.

Rewitalizacja pionów techniką powlekania

Z biegiem czasu eksploatowane intensywnie rury kanalizacyjne wymagają częstych konserwacji i napraw, niekiedy okazuje się że stan techniczny instalacji jest na tyle poważny że stajemy przed decyzja co zrobić. Wykonać renowacje kanalizacji poprzez powlekanie czy wymieniać całe piony! Zarządzać nieruchomości analizującą za i przeciw dla każdej z alternatyw. W naszym mniemaniu odnawianie pionów kanalizacyjnych metodą powlekania bądź natrysku jest całkowicie uzasadnionym przedsięwzięciem. Podstawowym argumentem za przeprowadzeniem renowacji kanalizacji jest brak ingerencji w branże budowlaną. Wykonywanie powlekania metodą powlekania nie narażanie lokatorów na remont, kucie i dewastację łazienki. Drugim ważnym argumentem jest żywotność. Materiał jaki jest stosowany to żywice epoksydowe które dzięki swoim właściwością chemicznym są porównywalne a nawet bardziej odporne na zniszczenia niż materiał PVC.

Przebirg renowacji kanalizacji

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Świat instalacji

Monitoring kanalizacji

Świadczymy usługi specjalistycznego kamerowania rur kanalizacyjnych. Stosujemy wyłącznie  sprawdzone i bezpieczne technologie monitorowania kanalizacji .

Czyszczenie kanalizacji

Jako firma z dużym doświadczenie w branży sanitarnej oferujemy pełen zakres usług w branży czyszczenia mechanicznego i ciśnieniowego instalacji kanalizacyjnej