Stacje uzdatniania wody to szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu złej jakości wody, która przyśpiesza zużycie urządzeń grzewczych, ale także grzałek w pralkach czy zmywarkach. Stacje uzdatniania to realne oszczędności czyli mniejsze zużycie środków piorących, mniejsza ilość osadów na armaturze oraz dłuższa żywotność urządzeń grzewczych.

Woda wodociągowa zwykle spełnia normy wody pitnej, nie zawsze jednak odpowiada Ci jej smak, zapach lub fakt, że często jest ona twarda, co może nieprzyjemnie wysuszać Twoją skórę, powodować osady oraz kamień kotłowy, niszczący instalacje grzewcze, armaturę łazienkową i AGD mające kontakt z wodą. Z kolei woda z ujęcia własnego najczęściej nie odpowiada normom wody pitnej, ze względu na nadmierne ilości związków takich jak żelazo, mangan, amoniak lub substancje organiczne.

Rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej stacji uzdatniania wody.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem zapewniającym najlepszą jakość wody w warunkach domowych jest system zmiękczający. Domowe stacje uzdatniania poprawiające współczynnik pH wody wypełniane są żywicą jonowymienną, która wywołuje jej zmiękczenie i demineralizację. W ten sposób usuwa się z niej nadmiar jonów wapnia i magnezu.

 

Zmiękczacz kompaktowy SKALAR EKO

fot.: Skalar

 

Zmiękczacze  stanowią zabezpieczenie dla urządzeń grzewczych oraz pralek i zmywarek. Zastosowana w nich jednorodna żywica jonowymienna sprawia, że wyróżniają się one wysoką skutecznością w usuwaniu twardości wody. Niwelują powstawanie osadów wapiennych na wannie, kabinie prysznicowej, armaturze łazienkowej oraz ceramice. Uzdatnianie wody za pomocą zmiękczaczy, pozwala na oszczędność energii cieplnej, środków piorących i detergentów do zmywarek.