Lokalizujemy przecieki w dachach płaskich w:
- zakładach produkcyjnych
- halach
-blokach i wieżowcach
na terenie całej Polsce.

Wykrywamy wycieki dachu w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych na terenie miasta łodzi i woj. łódzkiego

Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w połaciach dachowych na terenie praktycznie całego kraju. Lokalizujemy miejsca przecieków w membranach dachowych, papach termozgrzewalnych  itp. Wykonujemy próby szczelności dachów.

 Nieszczelności w dachach płaskich są często trudne do wykrycia tradycyjnymi metodami dlatego wdrożyliśmy i staliśmy się firma która wykrywa nawet najmniejsze ogniska potencjalnych wycieków. Nieszczelności powstałe w dachach płaskich i membranach dachowych są często zbyt małe, aby można je było zidentyfikować wizualnie.  Wycieki z płaskich dachów są często długotrwałym problemem, którego nawet specjalista lub firma dekarskie nie potrafią namierzyć bez specjalistycznego sprzętu. 

Lokalizacja wycieków stropodachów i dachów

Jedną z naszych specjalności jest badanie prowadzące do lokalizacji miejsc przecieków stropodachach. Nasze metody można wykonywać w różnych warunkach, bez względu czy oda deszcz czy świeci słońce.

Lokalizacja wycieków membran dachowych

Stosowane przez naszą firmę  nowoczesne metody lokalizacji nieszczelności dachu są całkowicie bezinwazyjne.  Oznacza to, że pokrycie nie ulega żadnym zniszczeniom podczas przeprowadzania badania.

Wykonujemy próby szczelności dachów płaskich metodami elektrycznymi.

Każdy nowo położony dach płaski powinna zostać poddana próbie szczelności, zwłaszcza że w późniejszym czasie jakakolwiek nieszczelność może nieść za sobą spore zalanie całego budynku. Nasi technicy wykonają dla Państwa próbę szczelności według wytycznych zgodnie z Polską Normą oraz  pełną dokumentację.

wykrywanie-przeciekow-balkonow-i-tarasow.jpg
zajmujemy się diagnostyką uszkodzeń dachów płaskich
próby szczelności -dachów-plaskich
wykrywanie-przeciekow-balkonow-i-tarasow.jpg

Lokalizacja wycieków stropodachów

Jedną z naszych specjalności jest badanie prowadzące do lokalizacji miejsc przecieków stropodachach. Nasze metody można wykonywać w różnych warunkach, bez względu czy oda deszcz czy świeci słońce.

zajmujemy się diagnostyką uszkodzeń dachów płaskich

Lokalizacja wycieków membran dachowych

Stosowane przez naszą firmę  nowoczesne metody lokalizacji nieszczelności dachu są całkowicie bezinwazyjne.  Oznacza to, że pokrycie nie ulega żadnym zniszczeniom podczas przeprowadzania badania.

próby szczelności -dachów-plaskich

Wykonujemy próby szczelności dachów płaskich metodami elektrycznymi.

Każdy nowo położony dach płaski powinna zostać poddana próbie szczelności, zwłaszcza że w późniejszym czasie jakakolwiek nieszczelność może nieść za sobą spore zalanie całego budynku. Nasi technicy wykonają dla Państwa próbę szczelności według wytycznych zgodnie z Polską Normą oraz  pełną dokumentację.

Wykrywanie przecieków dachów

Lokalizacja przecieków na stropodachach

Wykrywanie nieszczelności dachów pokrytych papą

Lokalizacja przecieków tarasów, balkonów

Lokalizacja przecieków garaży podziemnych

Lokalizacja uszkodzeń membran dachowych

wycieki dachów płaskich

Wykrywanie przecieków w dachach przemysłowych i domach jednorodzinnych

Oferujemy nowoczesne systemy lokalizacji nieszczelności pokryć dachowych poparte zaawansowanymi technikami pomiarowymi. Jedną z naszych technik jest metoda potencjału pola. To elektryczny system pomiaru nieszczelności pokryć dachowych. Metoda ta  służy do diagnostyki  dachów płaskich, z wyjątkiem dachów na membranie EPDM. Jest ona w szczególności stosowana w przypadku dachów zielonych, odwróconych, balastowych, gdyż pozwala na odnalezienie dokładnego miejsca nieszczelności, bez usuwania warstw znajdujących się na hydroizolacji budynku.

Stosowane przez nas metody !

Nasze metody to:
Metoda potencjału pola (metoda Leopoma)

Metoda potencjału pola jest to elektryczny system pomiaru nieszczelności pokryć dachowych. Metoda ta  służy do diagnostyki  dachów płaskich, z wyjątkiem dachów na membranie EPDM. Jest ona w szczególności stosowana w przypadku dachów zielonych, odwróconych, balastowych, gdyż pozwala na odnalezienie dokładnego miejsca nieszczelności, bez usuwania warstw znajdujących się na hydroizolacji budynku.

 
Metoda elektryczna na sucho przy użyciu przenośnego generatora prądu

Metoda elektryczna przy użyciu przenośnego generatora prądu należy do najbardziej zawansowanej techniki pomiaru nieszczelności pokrycia dachu. Ta technika pomiarowa jest szeroko stosowana przez wiele lat w przemyśle petrochemiczny, lotniczym, budowlanym, instalacyjnym oraz tworzyw sztucznych.

Podczas prowadzenia badań powierzchnia dachu musi być sucha. Uwzględniając grubość hydroizolacji obliczamy prawidłowe napięcie pomiarowe. Napięcie w czasie prowadzenia próby należy odpowiednio regulować w zależności od miejsca prowadzenia badania aby materiał nie uległ uszkodzeniu.

Lokalizacja uszkodzenia membrany odbywa się za pomocą elektrody z brązu z luminoforem lub specjalnej rolki do gładkich powierzchni. Metoda związana jest z wytrzymałością dielektryczną tzn. natężenia jednorodnego pola elektrycznego, przy której następuje przebicie dielektryka, po przekroczeniu tej wartości dielektryk zaczyna przewodzić. Przekroczenie najczęściej powoduje zniszczenie materiału na skutek przegrzania dlatego ważne jest odpowiednie ustawienie wartości napięcia pomiarowego.

Metoda konduktometryczna

Jest to jedna z najłatwiejszych metod pomiaru wilgotności materiałów. W procedurze tej wykorzystuje się zmiany konduktancji materiałów razem ze zmianą ich wilgotności. Metoda ta umożliwia pomiar wilgotności w dowolnym punkcie. Jedynym jej minusem jest to, że wymaga uszkodzenia warstwy materiału poprzez przebicie przez sondy pomiarowe w postaci szpilki pokrycia dachowego w określonym punkcie i z tego względu jest rzadko wykorzystywana

Metoda dymowa

Może być ona wykorzystana jako samodzielna technika do wykrywania nieszczelności pokryć dachowych, zarówno nowych jak i starych dachów płaskich. 

Jak przebiega?

Pod powierzchnię pokrycia dachowego wtłacza się gaz składający się z 95% azotu  i 5%wodoru, tzw gaz znaczników. Jest to gaz o małej gęstości, który w miejscach potencjalnej nieszczelności pokrycia dachowego przechodzi w góry wskazując optycznie te miejsca. Co więcej miejsca przecieku możemy określić szczegółowo detektorem gazu. używany dym nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi, ponieważ składa się on z mgiełki wodnej, jest całkowicie nietoksyczny i bezwonny. Przewagą tej metody jest prostota i szybkość wykrywania miejsc nieszczelności wszystkich rodzajów pokryć dachu. Do wad tej metody zaliczyć można brak możliwości określenia wielkości i zakresu zawilgocenia izolacji dachowych.

Metoda próżniowa

Badanie szczelności za pomocą ramek próżniowych jest wyjątkowo przydatne, kiedy chcemy zbadać dane połączenie hydroizolacji w szybki i skuteczny sposób. Szereg rodzajów przyssawek pozwala na badanie różnych rodzajów spoin. Do wady możemy zaliczyć ograniczenia co do wielkości kontrolowanej powierzchni.

Metoda próżniowa zalecana jest do sprawdzenia trudnych złączy membrany- połączenia typu „T” i ” krzyżowych”.

 Dachy na których możemy stosować metodę Leopoman:

– dach żelbetowy – materiał jakim jest beton charakteryzuje się wysoką zawartością wody. Kiedy podłoże betonowe jest suche, to zawartość wody w samym materiale jest na tyle wysoka, że wystarcza do przeprowadzenia pomiarów.

– dach stalowy – konstrukcja stalowa pod hydrolizolacją stanowi idealne warunki do przeprowadzania pomiarów.

– dach drewniany – chociaż drewniana konstrukcja dachu nie przewodzi prądu, badanie metodą Leopoma jest możliwe spełniając dodatkowe uwarunkowania.

Ogólna zasada działania metody Leopoman

Zestaw pomiarowy do zastosowania metody Leopoman składa się z dwóch głównych elementów: generatora i jednostki detektora. Podanie napięcia do badanej folii czy papy odbywa się poprzez instalację obwodu pierścieniowego z pozytywnym biegunem na wierzchniej powierzchni uszczelniającej oraz przewodu uziemniającego z negatywnym biegunem na dolnej powierzchni spodniej uszczelnienia. W momencie wystąpienia nieszczelności dochodzi do zwarcia. Moduł detektora jest podłączony do dwóch sond ręcznych, które utrzymywane w kontakcie z powierzchnią dachu kierują na miejsce przecieku. Proces przebiega niezależnie od pokrycia warstwy uszczelniającej żwirem lub warstwą zieleni.Konieczne jest jedynie zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności. Badania muszą być prowadzone prez odpowiednio przeszkolonych techników. Ich wiedza i doświadczenie pozwalają na odpowiednią interpretację wyników i dokładne wskazanie miejsca przecieku.

Metoda pomiaru wilgotności wgłegnej

Tramex Dec Scanner to mobilny nieniszczący skaner impedancji. Jest przeznaczony do natychmiastowego badania warunków wilgotności w systemach dachowych i hydroizolacyjnych. Idealny do wykrywania wycieków wody w wielu materiałach budowlanych. 

Zestaw do kontroli dachu Tramex pozwala na punktowe, nieniszczące sprawdzenie warunków wilgoci w pokryciach dachowych i systemach hydroizolacyjnych do głębokości około 20 cm, a także nieniszczących pomiarów warunków wilgoci w pokładach betonowych, pokładach drewnianych i sprawdzania wilgotności względnej otoczenia i warunków punktu rosy.

 

 

Znajdziecie tam Państwo wszelkie informacje związane z technikami, metodami wykrywania i urządzeniami jakimi się posługujemy w naszej codziennej pracy podczas detekcji nieszczelności.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Świat instalacji

Osuszanie budynków po wycieku z instalacji

Świadczymy usługi specjalistycznego osuszania w przypadku nagłych zalań mieszkań i domów. Stosujemy wyłącznie  sprawdzone i bezpieczne technologie osuszania.