Lokalizacja wycieków

Lokalizacja wycieków metodą helową - Świat Instalacji
Lokalizacja wycieków - Świat Instalacji - profesjonalnie i dokładnie

Lokalizujemy wycieki na sieciach gazowych, kanalizacyjnych, wodociągowych, ciepłowniczych, a także hydrantowych
na terenie całego kraju.

Lokalizacja wycieków na sieciach wodociągowych

Zajmujemy się lokalizacją wycieków w sieciach wodociągowych w całym kraju. Wykrywamy przecieki z magistrali i mniejszych rurociągów wody zimnej i ciepłej w miejscach ukrytych, również na przyłączach do domów i w budynkach różnego przeznaczenia. Niezwykle ważna jest szybka detekcja dokładnego miejsca wycieku, żeby zapobiec niekontrolowanemu wyciekowi wody i kolejnym stratom.

Szukasz dobrej i doświadczonej firmy do zlokalizowania wycieków na sieciach wodociągowych?

Lokalizacja wycieków w sieciach wodociągowych - Świat Instalacji -
Lokalizacja wycieków w kanalizacji - Świat Instalacji

Lokalizacja wycieków w sieciach kanalizacyjnych

Nieszczelna sieć kanalizacyjna nie tylko wydziela nieprzyjemne zapachy, ale też może negatywnie oddziaływać na środowisko i na mieszkańców. Mamy duże doświadczenie w wykrywaniu wycieków w sieciach kanalizacyjnych bez względu na to, czy sprawa dotyczy kanalizacji sanitarnej, bytowej, deszczowej czy ogólnospławnej. Tu też bardzo ważna jest szybkość zlokalizowania wycieku. Im dłużej trwa wyciek, tym większe szkody powoduje, a więc też koszty.

Od lat nasi pracownicy zajmują się profesjonalną lokalizacją wycieków sieciach kanalizacyjnych. Dokładnie wykrywają miejsce wycieku, dobierają najlepszą metodę lokalizacji i uszczelniają instalację. Jeśli więc podejrzewasz wyciek w sieci kanalizacyjnej – nie czekaj!

Lokalizacja wycieków w sieciach ciepłowniczych

W sieciach ciepłowniczych woda osiąga temperaturę nawet ponad 80°C. Sieć ta powinna być nieustannie monitorowana i regularnie serwisowana podczas eksploatacji, żeby nie dopuścić do pojawienia się nieszczelności. Każdy wyciek wiąże się ze stratami środowiskowymi i finansowymi. Dlatego szybka reakcja jest niezbędna także tutaj.

Nasi wyszkoleni i doświadczeni pracownicy zajmują się również lokalizacją wycieków w sieciach ciepłowniczych. Robią to szybko i precyzyjnie.

Lokalizacja wycieków - Świat Instalacji - metody lokalizacji wycieków
Lokalizacja wycieków w sieciach gazowych - Świat Instalacji -

Lokalizacja wycieków w sieciach gazowych

Gaz ziemny służy do ogrzewania budynków. W gazociągu, czyli zespole rurociągów pod ciśnieniem, które rozprowadzają czynnik gazowy, też może dojść do nieszczelności. Gaz ziemny ma właściwości wybuchowe. Wyciek gazu powoduje więc duże zagrożenie dla środowiska i ludzi. Każdą nieszczelność trzeba niezwłocznie naprawić. 

W firmie Świat Instalacji sprawnie i jak tylko się da bezinwazyjnie lokalizujemy wycieki w sieciach gazowych, a następnie usuwamy dokładnie przyczynę wycieku, żeby nie powtórzyły się w przyszłości.

Lokalizacja wycieków - cena

Koszt lokalizacji wycieków wykonanej przez naszą firmę Świat Instalacji, a także naprawy nieszczelności jest zależny od wykonywanych prac, jak również od rodzaju wykorzystanego sprzętu i metody lokalizacji. Do każdej sytuacji podchodzimy i wyceniamy ją indywidualnie. Żeby poznać więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z nami – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości, a także doradzimy w niejasnych kwestiach. 

Lokalizacja wycieków w domu

Nasza firma działa także jako pogotowie hydrauliczne na terenie Łodzi i okolic. W domach i mieszkaniach usuwamy awarie z instalacji wodnych oraz grzewczych, osuszamy mieszkanie i naprawiamy nieszczelności.

W ramach pogotowia mieszkaniowego w zakres usług wchodzą:

 • awaryjne zakręcanie i wypompowanie wody,
 • osuszanie zalanych mieszkań,
 • wykrywanie nieszczelności w dachach płaskich,
 • odpowietrzenie zładu centralnego ogrzewania,
 • przepychanie kanalizacji,
 • odtwarzanie uszkodzonych instalacji,
 • obsługa techniczna węzłów ciepła,
 • renowacja przewodów kanalizacyjnych,
 • prewencyjne oczyszczanie pionów kanalizacyjnych,
 • kamerowanie kanalizacji,
 • płukanie instalacji.

Likwidujemy skutki zalań mieszkań i domów, które zostały spowodowane przez ulewne deszcze, nawałnice bądź awarie instalacji. Tworzymy dokumentacje dla ubezpieczyciela oraz działamy w imieniu klienta w rozmowach z ubezpieczycielem.

Lokalizacja wycieków w domu - Świat Instalacji - Pogotowie mieszkaniowe

Jak zlokalizować wyciek wody w ziemi?

Lokalizacja wycieków - Świat Instalacji

Metody lokalizacji wycieków

W firmie Świat Instalacji stosujemy dużo różnych metod do lokalizacji wycieków, w zależności od sytuacji i rodzaju awarii. Wykorzystujemy np. poniższe metody:

 • lokalizacja wycieku gazem znacznikowym,
 • badanie kamerą termowizyjną,
 • badanie nasłuchowe sondami wgłębnymi,
 • metoda helowa, 
 • badania akustyczne (geofony, loggery, korelacja wycieku),
 • badania inspekcyjne,
 • próby szczelności, 
 • zadymianie,
 • pomiar wilgotności.

Posługujemy się wyłącznie sprawdzonym i zaawansowanym sprzętem. Chętnie też inwestujemy w szkolenia dla pracowników i nieustannie się rozwijamy.

Poznaj Świat Instalacji

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy się lokalizacją wycieków w całej Polsce. Wykrywamy nawet trudne do znalezienia wycieki. Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach grzewczych i sanitarnych, ale też wodnych, przeciwpożarowych, kanalizacyjnych, c. o. Korzystamy z wielu różnych metod oraz ze specjalistycznego sprzętu. Do każdej sytuacji podchodzimy z zaangażowaniem i odpowiedzialnością, co potwierdzamy udzielając gwarancji na nasze usługi.

Lokalizacja wycieków - Świat Instalacji - bezinwazyjnie

Lokalizacja wycieków na sieciach i przyłączach sanitarnych

Jeśli szukają Państwo firmy, która jest niezawodna, a do tego sprawnie i dokładnie zlokalizuje nieszczelność, po czym ją naprawi, to zapraszamy do kontaktu!